Top Channel/ Rama e Basha sot në TCH/ Kryeministri në Fiks fare. Kryetari i PD, i ftuar në Open

2 Просмотры
Издатель
Përballja mediatike mes dy kandidatëve për kryeministër Edi Rama dhe Lulzim Basha mungoi edhe në këto zgjedhje, por dy drejtuesit e partive politike kryesore ne vend do të jenë të ftuarit special të Top Channel në të njëjtën ditë. Në ora Kryetari I partise socialiste do jetë përkrah Dorit dhe Devit në emisionin investigativ Fiks Fare, ku do i përgjigjet pyetjeve thumbuese të dy drejtuesve të emisonit, për kundërshtarin politik si dhe për fushatën elektorale të Socialisteve. Ndërkohë, një orë më vonë, në ora do jetë radha e Lulzim Bashës për tu përballur me një panel gazetarësh ne emisionin “Open” të drejtuar nga Eni Vasili. Kryedemokrati Basha pritet të reagojë për herë të parë për deklaratën e fortë të ambasadores amerikane Yuri Kim, e cila tha sot se grupime të paautoriozura, të armatozura për të mbrojtur votën janë pjesë e se shkuarës. Basha pritet të reagoje edhe për vrasjen në Elbasan që tronditi fushatën elektorale si dhe ftesat e njepasnjëshme të Edi Ramës për bashkëpunim pas zgjedhjeve. Debati për patronazhistët, fushata e demokratëve në këto zgjedhje si dhe lista e kandidatëve të Partisë Demokratike do të jene në fokusin e debatit politik sonte mbrema në emisonin Open ne Top Channel.

Departamenti i Informacionit, më i madhi, më kryesori në Top Channel, i cili shënoi fillimin e televizionit me edicionin e lajmeve në 20 dhjetor 2001. Përmes informacioneve të shpejta, të sakta dhe të thelluara, reportazheve dhe rubrikave të tjera informative, Top Channel është kthyer në burimin kryesor dhe me prestigjioz të informimit të të gjithëve në Shqipëri, në hapësirën mbarëshqiptare dhe kudo tjetër në botë ku shqiptarët jetojnë. Top Channel është i pranishëm me kamerat dhe gazetarët e tij në të gjitha ngjarjet më të rëndësishme të vendit dhe në botë, me edicionet e tij informative.

Për më shumë vizitoni:

Subscribe to "Top Channel" on YouTube Channel for NEWS and TV
Shows HERE:
For more content from click HERE:
Like Top Channel on Facebook HERE:
Follow Top Channel on Instagram HERE:
Follow Top Channel on Twitter HERE:
#Rama#Basha#TopChannel
Категория
Фантастика
Комментариев нет.
Яндекс.Метрика